Kliendid on oma varasemate kogemuste pealt küsinud, et kuidas meie trükitud kleebised, tapeedid, bännerid, kangad ega üldse miski ei löhna spetsiifiliselt ning kuidas valmivad trükised oluliselt kiiremini kui mujalt tellides? Nendele küsimustele on möned väga lihtsat vastused:

1. Meie tiimil on disaini-ja trükivaldkonnas kokku pea 30 aastat kogemust.

2. Kasutame täielikult keskkonnasäästlikke materjale ja trükitehnoloogiaid. Kleebised, bännerid, tapeedid, kardinad jm. kangad trükitakse HP Latex tehnoloogiaga, mis on seni kasutusel olevatest trükitehnoloogiatest ainus töeliselt keskkonna-ja tervisesöbralik lahendus.

3. HP Latex laiformaat masinal on kuivatusseade masinasse integreeritud ning köik trükitavad tooted tulevad masinast välja juba kuivana.

Mis vahe on aga solvent, eco-solvent ja latex trükitehnoloogiatel?

– Solvent kasutab lahustibaasil trükivärve, mis eritavad nii trükkimise ajal kui ka hiljem keskkonda-ja tervist saastavaid ühendeid. Samuti eeldab solvent trükk ka päris pikka kuivamisaega.

– Eco-solvent ei tähenda, et tegu oleks ökoloogilise solvent trükiga vaid hoopis eco tähendab, et tegu on säästliku solvendiga ehk, siis trükkides kulutab see värve vähem.


Samas on ka eco-solvent trükilahendus keskkonda saastav ning tervisele ohtlikke ühendeid eritav trükilahendus. Eeldab veidi lühemat kuivamisaega kui siiski oluliselt pikemat aega kui seda HP Latex tehnoloogia.

– Latex on vesipigmentvärvide baasil väljatöötatud trükilahendus, mis on täielikult keskkonna-ja tervisesäästlik. Tegu on patendeeritud lahendusega ning sellele on omistatud Greenguard Gold sertifikaat, Ecologo märgis, Jaapani EcoMark sertifikaat, EnergyStar märgis, epeat tunnustus, FSC-PEFC tunnistused.

– Latexiga prinditud postreid, kleebiseid, bännereid jms, mis lähevad ka välitingimustesse ei vaja üldjuhul lamineerimist. Latex pigment värvid on vastupidavad ka UV kiirgusele ja niiskusele.

HP ning kogu maailma keskkonnakaitse organisatsioonid töötavad usinalt selle nimel, et keskkonda -ja tervist kahjustavad lahendused turult kaoksid. HP Latex tehnoloogia on kahjuks küll veel kallim kui solvent ja eco-solvent trükitlahendused, kuid see eest öhtul magama minnes on hing rahulikum, et meie toodetud trükiste ökoloogiline jalajälg on väga palju väiksem.

Ka meie anname omalt poolt, et teile pakkuda keskkonna-ja tervisesöbralikke trükilahendusi, olles Saaremaal ainus HP Latex tehnoloogiaid kasutav disaini-ja trükiteenuseid pakkuv ettevöte.
Hoiame nii ennast, teid kui meid ümbritsevat keskkonda!